מערכות VRF

עולם בקרת האקלים לא מפסיק להשתכלל ולספק לנו פתרונות יעילים ומתקדמים יותר ויותר. המילה האחרונה בתחום המיזוג היא VRF – ראשי תיבות של הביטוי Variable Refrigerant Flow (ובתרגום לעברית, זרימת קירור משתנה). מערכת מיזוג VRF מתאפיינת בעוצמה רבה, ביכולת לצנן באמצעות מנוע אחד חללים רבים ולעשות זאת בשקט ועם צריכת חשמל מינימלית. על-מנת להפיק את מלוא התועלת האפשרית חשוב לבחור מערכת VRF אשר מותאמת באופן מושלם למאפיינים הספציפיים של המבנה. כאן נכנסת לתמונה דוברין פתרונות חימום וקירור, חברה צעירה אבל בעלת ניסיון רב שתסייע לכם להגיע למערכת האופטימלית.

מעוניינים לשמוע עוד על מערכות חיום תת רצפתי מקדמות?

דוברין פתרונות חימום וקירור תעניק לביתכם משב רוח רענן ותתקין בביתכם את פסגת הטכנולוגיה.

מעוניינים לשמוע עוד על מערכות ה-VRF המקדמות בעולם?

דוברין פתרונות חימום וקירור תעניק לביתכם משב רוח רענן ותתקין בביתכם את פסגת הטכנולוגיה.

המאפיינים החשובים ביותר של מזגן VRF

עבור מי שאינו מומחה בתחום ולא מכיר את התכונות החשובות של מזגן vrf מה זה בעצם היא שאלה מתבקשת. השם הוא כאמור ראשי תיבות של הביטוי זרימת קירור משתנה (באנגלית, כמובן) – וזוהי גם המהות של פתרון הקירור המשוכלל. בניגוד למזגן "רגיל" (מיני מרכזי או מזגן עילי), שעובד באופן קבוע באותה עוצמה כל עוד הוא דולק, מזגני Variable Refrigerant Flow יכולים לשנות את צריכת החשמל שלהם כשהטמפרטורה בחדר משתנה. מבלי להיכנס לעקרונות הפיזיקליים של פעולות מערכות ה-VRF, האיכות הזו שלהן מייצרת יכולת קריטית – להפעיל מיזוג בעוצמה שונה בכל אחד מפתחי המיזוג במבנה, וכך להגיע לטמפרטורה אחרת, זו הרצויה בדיוק בכל חלק במבנה (בין אם מדובר על בית, משרד, מפעל או כל חלל אחר).

מה ההבדל בין מיזוג VRF למזגן אינוורטר?

מידע רלוונטי נוסף לגבי מזגן VRF הוא ההבדל בינו לבין האינוורטר, עוד מושג חדש שנתקלים בו לעיתים קרובות כשמחפשים פתרונות קירור.

למעשה מדובר בשני שמות שונים למערכות שמבוססות על אותו עיקרון שפורט בפסקה הקודמת. ליתר דיוק, המונח "אינוורטר" (inverter) מתייחס לאופן פעולת המדחס שהוא כמובן מרכיב מרכזי בכל מערכת מיזוג. הדור הקודם של המזגנים הגיע עם מדחסים בוכנתיים, כלומר מבוססים על גל ארכובה, ולכן במזגנים אלה נוצרים לחצים גבוהים – שבאים לידי ביטוי בין השאר בתופעות כמו עמעום האורות בבית (בגלל העומס על מערכת החשמל). הדור החדש של המזגנים, זה שמגיע עם מדחסי inverter, יעיל יותר וידידותי יותר לבית ולסביבה. הפעולה של המדחס היא פעולה סיבובית, והטמפרטורה נשארת קבועה ברמה הרצויה.

השם "מערכת VRF" פשוט מציין מערכת מיזוג עם מדחס אינוורטר. יחד עם זאת בישראל השתרש הבדל מסוים: במרבית המקרים כשאומרים "מזגן אינוורטר" מתכוונים למכשיר עם עד 10 כוחות סוס ועד 5-6 פתחים לכל מעבה. לעומת זאת כשאומרים "VRF" הכוונה היא למערכת שכאמור מבוססת מדחס אינוורטר אבל עם עד 30 כוחות סוס ואפשרות גם לעשרות פתחי מיזוג.

שליטה מוחלטת בטמפרטורה בכל חלק של המבנה

היתרון הראשון של מזגני ה-VRF הוא היכולת להגיע לטמפרטורה מדויקת בכל אזור בבית או בבית העסק, כולל במקרים שבהם מסיבה כזו או אחרת ישנו רצון בהבדל של כמה וכמה מעלות בין לחדר. למעשה מערכות מהסוג הזה – ובפרט הדגמים המשוכללים של חברות דוגמת סמסונג הקוריאנית או מיצובישי היפנית – יודעות גם לחמם חלל אחד ובמקביל לקרר חלל שני. למעשה, זו לא רק אופציה תיאורטית: בחברת תקשורת למשל ייתכן צורך בקירור חדר שרתים בעוד שהעובדים ירצו לחמם את המשרד שבו הם נמצאים – עם ה-VRF הדבר אפשרי, ובצריכת חשמל משתלמת.

מינימום צריכת חשמל

שינויי מזג האוויר, ובעצם כבר מדובר במשבר אקלים שאי אפשר יותר להכחישו, גורמים לכך שמצד אחד יש יותר ויותר ימים לוהטים מאוד, ומצד שני יש גם ימים סוערים במיוחד ומצבים שבהם הטמפרטורות צונחות לרמות שלא הכרנו בעבר. בהתאם גדל הצורך בפתרונות חימום מכל הסוגים (למשל משאבת חום לבריכה) וכמובן בפתרונות קירור. ככל שהשימוש בפתרונות אלה מתרחב, כך עלולים הדיירים ובעלי העסקים לשלם חשבונות חשמל גבוהים מאוד – אלא אם כן יבחרו באופציה של ה-VRF.

הסיבה לכך פשוטה: בזכות השמירה על קירור אחיד לאורך כל זמן הפעולה, מיזוג VRF הוא אופציה משתלמת במיוחד. כשצריכת החשמל אינה קבועה אלא משתנה בהתאם לצורך, וכשניתן להגיע לתפוקת חשמל אופטימלית בכל רגע ורגע, צריכת החשמל עבור המיזוג והחימום פוחתת בעד 50%, והתוצאה היא כמובן חיסכון כספי משמעותי.

מקסימום יעילות אנרגטית – לטובת הסביבה ובני האדם

חשוב לציין כי היתרון הנ"ל של מערכת VRF – היעילות האנרגטית המקסימלית (יתרון שמאפיין אגב גם חימום תת רצפתי) – בא לידי ביטוי בעוד היבט, חשוב לא פחות מזה הכלכלי: התקנת מזגן Variable Refrigerant Flow על בסיס מדחס אינוורטר מפחיתה את צריכת החשמל בשיעור ניכר, כאמור כ-50%, והמשמעות של עובדה זו היא צמצום זיהום האוויר. בפרט יש לכך תועלת אקולוגית רבה כל עוד החשמל בישראל מיוצר על בסיס חומרים מזהמים כמו פחם וגז טבעי, אם כי גם לאחר המעבר – שיש לקוות כי יתרחש בקרוב – לאנרגיות מתחדשות יש כמובן חשיבות לצמצום השימוש בחשמל גם על-מנת לשמור על הכוכב שעליו אנחנו חיים ורוצים להמשיך לחיות בנחת וברווחה.

באילו מקרים מומלצת במיוחד מערכת מיזוג VRF?

מערכת מיזוג VRF מתאפיינת כאמור ביכולת מרשימה לייצר את הטמפרטורה המדויקת הרצויה בכל חלל בנפרד, ולעשות זאת תוך שימוש מזערי בחשמל. בהתאם מערכות אלה מומלצות בעיקר למקומות עם שטח גדול: וילות ענקיות, בתי עסק שמתפרשים על שטח רחב, בנייני משרדים, מפעלי תעשייה וכו'. גם במקומות קטנים יותר כדאי לשקול התקנת מערכת מסוג זה, ובכל מקרה מומלץ להתייעץ עם המומחים שלנו.

מענה מקיף 360 מעלות לכל צורך

סיבה טובה נוספת להתייעץ איתנו – בין אם לגבי VRF ובין אם בנושאים אחרים כמו למשל חימום בריכות – היא ההתפרסות של דוברין על פני כל תחומי החימום והקירור. כתוצאה מכך צברנו ידע נרחב למרות שאנחנו חברה צעירה – ידע שמתורגם למתן פתרונות מקיפים, 360 מעלות, לכל סוגי המבנים. בדרך זו תוכלו לקבל פתרון מושלם במקום אחד, בלי טרחה מיותרת ובלי לעבוד מול גורמים רבים.

המוצרים המובחרים ביותר

דגש חשוב נוסף מבחינתנו הוא הרכבת מערכות חימום וקירור שמבוססות על מוצרים של חברות מובחרות כגון LG, טושיבה וכו' – בין אם מדובר על מזגן VRF, משאבות חום ויש כמובן עוד שלל דוגמאות. כשמשתמשים בדגמים שהושקעה בהם עבודת מחקר ופיתוח מעמיקה, ושעברו בקרת איכות מחמירה, אפשר לדעת בוודאות שהמערכת תמלא את ייעודה באופן מיטבי ולטווח ארוך.

למה לבחור בנו?

כי דוברין היא חברה צעירה ודינמית שפועלת בכל תחומי העיסוק הרלוונטיים לקירור וחימום, ולכן יכולה לספק פתרון מקיף – 360 מעלות – לכל בית, משרד, חנות, מוסד ציבורי, מפעל וכו'; כי אנשי המקצוע המנוסים של דוברין מכירים היטב את כל הדגמים המתקדמים ביותר של החברות המובילות בתחום, למשל אלקטרה או פוג'יטסו כי אנחנו יודעים להתאים לכל צורך את המענה האופטימלי; כי השירות שלנו קשוב, והכי חשוב – אנחנו מספקים תמורה מלאה לכסף ויחס עלות-תועלת משתלם במיוחד, גם בזכות המוצרים המעולים, גם בזכות הייעוץ המקצועי וגם בזכות ההתקנה המוקפדת של כל מערכת

תשובות לשאלות נפוצות

בהתאם לגודל השטח שאותו היא אמורה לכסות. כשמדובר על וילה רחבת ידיים או מפעל בעל שטח נרחב ייתכן צורך במספר ימי עבודה.

לא. למרות העובדה שהם מספקים פתרון מקיף לשטחים גדולים מאוד, והעוצמה שלהם עשויה להגיע ל-30 כוחות סוס, הפעולה של מזגני ה-VRF שקטה להפליא – בזכות טכנולוגיית האינוורטר ואופן פעולת המדחס.

בהחלט. למזגני ה-VRF ישנן מערכות בקרה ושליטה ממוחשבות, כך שאנשי מקצוע מיומנים יוכלו לחבר אותם למערכות שליטה ובקרה מרחוק כחלק מקונספט הבית החכם.

דגמים איכותיים של מזגן VRF – למשל אלה של דייקין – יפעלו גם בטמפרטורות של עד 45 מעלות.

כי אנחנו מספקים את כל סוגי הפתרונות האפשריים לכל צרכי החימום והקירור בכל סוגי המבנים, ולכן יודעים להתאים את האופציה המושלמת ביותר בכל מקום; כי אנחנו מחויבים גם לרמת שירות גבוהה; כי אנחנו משווקים ומתקינים את המערכות של החברות המובילות בתחום; וכי כל הלקוחות שלנו מקבלים מאיתנו את הפתרון המשתלם ביותר לטווח הארוך.

חלק מהפרוייקטים שלנו:

VRF סמסונג או טושיבה?

VRF סמסונג או טושיבה? -סקירה כללית-מחירים-חוות דעת של מקצוען שתי ענקיות המיזוג ראש בראש מיזוג אוויר לבית חדש, במיוחד אם מדובר במערכת VRF דורש תשתיות

קרא עוד »

מוצרים מומלצים

kisspng-mitsubishi-air-conditioning-heat-pump-sistema-spli-5b024e2a79d171.513429931526877738499

מיצובישי GE50

kisspng-air-conditioner-mitsubishi-electric-power-inverter-mitsubishi-electric-classic-5b1c1b25368735.9388239115285686132234

משאבת חום מיצובישי

מולטי אינוורטר מיצובישי

מולטי אינוורטר מיצובישי

תמונות מהשטח

מזגן מיצובישי

מיצובישי GE35

אחד המזגנים המומלצים ביותר לחדרי שינה, בגלל השקט ומערכות סינון האוויר המתקדמות שלו.

20180402_112427

וילה ברעננה

מיזוג קומת כניסה בוילה ברעננה באמצעות מיני מרכזי ויחידה נסתרת של מיצובישי.

20180109_154722

מיני מרכזי מיצובישי

מיזוג דירת 4 חדרים בירושלים באמצעות מיני מרכזי מיצובישי RP140.

אנחנו מזמינים אתכם להפוך ללקוחות מרוצים!

דוברין מיזוג אוויר תעניק לביתכם משב רוח רענן ותתקין בביתכם את פסגת הטכנולוגיה. 

אולי גם תאהבו:

20170713_175300

מיזוג אוויר ביתי

FB_IMG_1546101612908

טכנוליגיית אינוורטר

למה כדאי מזגן מיצובישי?

תפריט נגישות

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ מקצועי והצעת מחיר משתלמת