מה עדיף? מולטי אינוורטר או vrf?

מזגנים

פעם, בימי הקיץ הלוהטים בני אדם ניסו להוריד במעט את הטמפרטורה באמצעות מאווררים. אחר כך הגיעו המזגנים הראשונים, שהיו רועשים מאוד וצרכו המון חשמל. חיסרון נוסף היה הצורך להתקין מזגן נפרד לכל חדר, והתוצאה הייתה תוספת לא אסתטית למבנים. היום כבר יש טכנולוגיות משוכללות שמאפשרות לנו להגיע בקלות לטמפרטורה הרצויה בכל פינה בבית, במשרד ובעסק, בעלות סבירה – ואפילו יש לנו בחירה בין כמה טכנולוגיות. במיוחד יש לנו את האפשרות לבחור בין מערכת vrf לבין מזגן מולטי אינוורטר, ולכן השאלה שבכותרת נשאלת לעיתים קרובות. בעמוד זה תמצאו תשובה מקצועית ומפורטת לשאלה מה באמת עדיף, מולטי אינוורטר או vrf, הסברים לגבי שני סוגי המזגנים והמלצות כלליות שיעזרו לכם להגיע למערכת הקירור האופטימלית עבורכם.

מעוניינים לשמוע עוד על המערכות המקדמות שלנו?

דוברין פתרונות חימום וקירור תעניק לביתכם משב רוח רענן ותתקין בביתכם את פסגת הטכנולוגיה.

מה ההבדל בין מזגן vrf לאינוורטר?

קודם כל חשוב להדגיש שיש גם לא מעט קווי דמיון בין מזגני המולטי אינוורטר לבין מערכות vrf (השם הוא ראשי תיבות של הביטוי Variable Refrigerant Flow). המכנה המשותף המשמעותי ביותר הוא התועלת הרבה שמספקים שני סוגי הפתרונות, כך שאם אתם מתלבטים אם להתקין מולטי אינוורטר או להתקין vrf, בכל מקרה התוצאה תהיה מצוינת. הנה הסבר קצר אודות כל אחד מסוגי מערכות המיזוג:

מזגן vrf

מזגני vrf הם חוד החנית של עולם פתרונות הקירור, ובמיוחד כשבוחרים דגם של חברה מובילה כמו למשל טושיבה או LG. סיבה אחת לקביעה הנחרצת הזו היא היכולת לייצר בכל חלל את הטמפרטורה המדויקת הרצויה בכל נקודת זמן. לדוגמה, אם בחברה מסוימת סמנכ"ל השיווק זקוק ל-18 מעלות כדי לתפקד באופן מיטבי, אפשר לקרר את החדר שלו לטמפרטורה הנ"ל ובמקביל לשמור על טמפרטורה של 23 מעלות בחדר הישיבות. בנוסף, בכל חדר הטמפרטורה תהיה אחידה בכל נקודה בו, בדיוק כפי שמערכת חימום תת רצפתי מייצרת חמימות אחידה ונעימה.

האיכות הבולטת השנייה של מערכות vrf היא היעילות, שנובעת מאופן הפעולה שלהם. למזגנים מהדורות הקודמים היו שני מצבים בלבד – עובד או לא עובד. כתוצאה מכך גם אם הפער בין הטמפרטורה בחלל לבין הטמפרטורה המבוקשת היה נמוך, עדיין המזגן היה פועל במלוא הכוח ולכן גם זקוק לחשמל רב. מזגן שפועל בעיקרון של זרימת קירור משתנה (Variable Refrigerant Flow) יודע לווסת לא רק את הטמפרטורה בחדר אלא גם את עוצמת הפעולה שלו, בהתאם לצורך, ולכן הוא חסכוני בחשמל וישתמש רק בכמות המינימלית ההכרחית של משאב יקר זה שנדרשת כדי ליצור את התחושה הנעימה בחדר.

מזגן אינוורטר

גם מזגני אינוורטר או מולטי אינוורטר נהנים משני היתרונות כבדי המשקל הנ"ל. כלומר מבחינת היכולת להגיע לטמפרטורה שונה בכל חדר, וגם מבחינת היעילות האנרגטית, אין בעצם הבדל בין vrf לאינוורטר. הסיבה לכך היא שמערכת מיזוג vrf מבוססת למעשה על טכנולוגיית האינוורטר. הרעיון המרכזי של הטכנולוגיה המשוכללת הזו הוא שפעולת המדחס של המזגן היא סיבובית (בניגוד לפעולת המדחסים הבוכנתיים במזגנים של פעם, שהייתה מבוססת על גל ארכובה). הפעולה הסיבובית שהיא מהות האינוורטר מאפשרת להתאים את צריכת החשמל לעוצמת הפעולה, ומאחר שגם ב-vrf המדחס הוא מדחס אינוורטר, ישנו מכנה משותף משמעותי בין שני סוגי פתרונות הקירור.

אז איך יודעים במה לבחור?

כשבוחנים את העקרונות המרכזיים של מערכת vrf ושל מזגן מולטי אינוורטר, מגלים כאמור דמיון משמעותי: בשני המקרים המערכת מבוססת על מנוע אחד ומדחס אחד, כך שאין צורך להתקין מזגנים נפרדים לכל חדר, ומצד שני גם אין צורך להתפשר על הטמפרטורה המדויקת בכל חדר מפני שלא נדרשת אחידות. בנוסף שני הפתרונות מתאפיינים בצריכת חשמל יעילה, ובמיוחד כשנבחר מזגן של חברה דוגמת פוג'יטסו או דייקין.

איך בכל זאת יודעים במה לבחור, במזגן מולטי אינוורטר או vrf? ההבדל העיקרי הוא התפוקה המקסימלית האפשרית, ובהתאם מספר החדרים שאותם יכול כל סוג של מזגן לקרר.

כשיש צורך לקרר מספר גדול של חדרים, תותקן מערכת vrf. בשטח מצומצם יותר גם ה-vrf וגם המולטי אינוורטר יכולים להתאים.

מה ההבדל בין מזגן מולטי אינוורטר למזגן vrf מבחינת תחזוקה?

גם מבחינת התחזוקה, התשובה לשאלה מה ההבדל בין מזגן vrf לאינוורטר היא שאין למעשה הבדל. בשני המקרים אין כמעט צורך בתחזוקה שוטפת, והמזגן ימשיך לעבוד ולעבוד באופן אופטימלי. כן מומלץ לבצע ניקוי מזגנים מקצועי לפחות פעם בשנה, כדי להבטיח אוויר נקי באמת בכל חלל.

מענה מקיף 360 מעלות לכל צורך

אחרי שמבינים מה ההבדל בין מזגן מולטי אינוורטר למזגן vrf, וגם את הדמיון בין שני פתרונות הקירור המצוינים, השלב הבא הוא לבחור את החברה שתבצע את התכנון וההתקנה. דוברין פתרונות חימום וקירור היא חברה צעירה ודינמית שכבר צברה ניסיון רחב היקף גם בהתקנת מערכות vrf וגם בהתקנת מזגני מולטי אינוורטר. בנוסף אנחנו אמונים גם על מתן פתרונות חימום כמו משאבות חום, מערכות חימום תת רצפתיות, חימום בריכות ועוד, ולכן יודעים לספק מענה מקיף 360 מעלות לכל הלקוחות – בתים פרטיים, משרדים, מפעלים, מוסדות ציבור ועוד. בזכות זאת אתם לא צריכים להתרוצץ בין מספר ספקים ואנשי מקצוע, אלא לקבל פתרון כולל ונכון עבורכם תחת קורת גג אחת. אנחנו משווקים ומתקינים מזגני vrf ומזגני מולטי אינוורטר של מיטב החברות בעולם ובהן דייקין, אלקטרה, LG, מיצובישי ועוד, אם אתם מתלבטים אם להתקין מולטי אינוורטר או vrf נשמח לייעץ לכם על בסיס יושרה מלאה, ולעזור גם לכם ליהנות מטמפרטורה מושלמת בעלות משתלמת.

למה לבחור בנו?

סיבה אחת היא שאנחנו מספקים מעטפת שירותים מלאה כך שתקבלו את כל מה שאתם צריכים תחת קורת גג אחת. סיבה שנייה היא שאנחנו חברה דינמית מאוד שיודעת להתאים את עצמה לכל לקוח – גם במגזר הפרטי, גם במגזר העסקי, גם במגזר התעשייתי וגם במגזר הציבורי. סיבה שלישית היא ההתעדכנות המתמדת שלנו וההיכרות המעולה עם הדגמים המתקדמים ביותר של מזגני ה-vrf והמולטי אינוורטר, ועוד סיבה טובה היא השירות הזמין והקשוב. סיבה אחרונה חביבה היא יחס העלות-תועלת המשתלם מאוד שאנחנו מבטיחים (ומקיימים!)

תשובות לשאלות נפוצות

שני סוגי המזגנים מבוססים על טכנולוגיית האינוורטר, והמדחס פועל באופן דומה – ולכן אין הבדלים מבחינת רמת הרעש. למעשה, גם כשהעוצמה גבוהה – כולל עד 30 כוחות סוס – הפעולה תהיה חרישית, ובפרט אם ההתקנה בוצעה באופן מקצועי.

גם מזגן vrf וגם מזגן מולטי אינוורטר יצליחו לקרר מבנה שממוקם במדבר, בתנאי שמדובר בדגם איכותי של חברה רצינית כמו למשל סמסונג.

כשבוחרים נכון מזגן של חברה מתקדמת שמשקיעה משאבים רבים במחקר, בפיתוח ובבקרת איכות מחמירה, וכשההתקנה מופקדת בידיים המקצועיות, תוכלו ליהנות משני סוגי המזגנים לטווח ארוך.

בשני המקרים התשובה תלויה בגודל המבנה ובמאפיינים ההנדסיים שלו. בשני המקרים יתבצע קודם כל תכנון יסודי כדי להגיע למערכת היעילה ביותר האפשרית, והשלב הבא הוא פריסת התעלות וחיבור המרכיבים השונים של המערכת – כשיש צורך לקרר שטח גדול, ההתקנה עשויה להימשך גם מספר ימי עבודה.

חלק מהפרוייקטים שלנו:

VRF סמסונג או טושיבה?

VRF סמסונג או טושיבה? -סקירה כללית-מחירים-חוות דעת של מקצוען שתי ענקיות המיזוג ראש בראש מיזוג אוויר לבית חדש, במיוחד אם מדובר במערכת VRF דורש תשתיות

קרא עוד »

מוצרים מומלצים

kisspng-mitsubishi-air-conditioning-heat-pump-sistema-spli-5b024e2a79d171.513429931526877738499

מיצובישי GE50

kisspng-air-conditioner-mitsubishi-electric-power-inverter-mitsubishi-electric-classic-5b1c1b25368735.9388239115285686132234

משאבת חום מיצובישי

מולטי אינוורטר מיצובישי

מולטי אינוורטר מיצובישי

תמונות מהשטח

מזגן מיצובישי

מיצובישי GE35

אחד המזגנים המומלצים ביותר לחדרי שינה, בגלל השקט ומערכות סינון האוויר המתקדמות שלו.

20180402_112427

וילה ברעננה

מיזוג קומת כניסה בוילה ברעננה באמצעות מיני מרכזי ויחידה נסתרת של מיצובישי.

20180109_154722

מיני מרכזי מיצובישי

מיזוג דירת 4 חדרים בירושלים באמצעות מיני מרכזי מיצובישי RP140.

אנחנו מזמינים אתכם להפוך ללקוחות מרוצים!

דוברין מיזוג אוויר תעניק לביתכם משב רוח רענן ותתקין בביתכם את פסגת הטכנולוגיה. 

אולי גם תאהבו:

20170713_175300

מיזוג אוויר ביתי

FB_IMG_1546101612908

טכנוליגיית אינוורטר

למה כדאי מזגן מיצובישי?

תפריט נגישות

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ מקצועי והצעת מחיר משתלמת